fbpx

Tez Önerisi Yazımı / Research Proposal

Yurtdışında okumak üzere başvuruda bulunurken yapmanız gereken en zor görevlerden biri, bir yüksek lisans veya doktora tez önerisi yazmaktır. Bilimsel araştırma planı tezi yazmak için araştırma planınızla potansiyel olarak ilgilisi olan yüzlerce konuyu araştırmak ve tezinize hizmet edip etmeyeceklerini görmek üzere dikkatlice incelemek uzun zamanınızı alır.

Başarılı Bir Tez Önerisi yazmanın adımları:

Birincisi: Bilimsel araştırma planı yazmak. araştırma önerisini tam olarak açıklayan entegre bir Bilimsel araştırma planı sunmanız gerektiğinden, birçok bilimsel dergi, kitap ve araştırma makalesi okumalısınız.

İkincisi: Potansiyel olarak araştırma tezinizle yakından ilgili olan yüzlerce konuyu araştırmalı ve tezinize hizmet edip etmeyeceklerini görmek için onları dikkatlice incelemelisiniz.

Üçüncüsü: Bilimsel bir araştırma planı yazarken önemli bir konuyu sürekli araştırmak . ve bulunan fikirleri tutarlı bir şekilde incelemek başlı başına istisnai. bir çabadır çünkü bir. yüksek lisans veya doktora öğrencisi daha önceden araştırılmış bir projeyi kullanamaz. Bunun yerine, daha önce tartışılmamış yeni bir konu seçmeli veya daha önce tartışılan bir konuyu sonlandırmak ya da tatmin edici. sonuçlara ulaşmak üzere yeni araştırmalar geliştirmelidir.

Dördüncüsü: Nasıl araştırma planı oluşturabilirim? KESAN’ın Hazır Bilimsel Araştırma Planı yazarları. eğer bir tez eski bir araştırmadan .alınmışsa bu tezin geçersizliğini kanıtlayabilir ve önceden araştırılmış olan konular .hakkında yeni çözümler sunabilirler.

Beşincisi: Tez yazmanın her aşamasında doğru bilimsel dil. ve doğru bilimsel araştırma yöntemini kullanılmalıdır. Ayrıca uygun terminolojiyi. doğru noktalama işaretlerini kullanmakta önemlidir. Unutulmamalıdır ki diğer araştırmacılardan bilimsel bir şekilde alıntı yapmak. uygun referanslar eklemek ve intihal yapmaktan kaçınmak her tez yazan öğrencinin vazifesidir.

Bilimsel araştırma planı yazmak

KESAN’nın Görevi:

  • • KESAN yazarları, Üniversite kabul yetkilisini, öğrencinin araştırma planının uygulanmaya müsait bir plan olduğuna ve öğrencinin bilimsel araştırmaya ve üniversiteye fayda sağlama yeteneğinin olduğuna ikna etmek için bilimsel bir tez önerisi yazarlar.
  • • Tez yazmak için yeterli zamanınız yoksa veya konunuz için uygun bilimsel kaynaklara erişemiyorsanız, sorununuzun çözümü bizde. KESAN Eğitim Danışmanlığı, size doktora derecesine ulaşma yolculuğunuzda yardımcı olabilecek birçok akademik yazar sunar.

Hizmet ücretleri

1

200$

  • Doktora tezi başlıklarının önerilmesi
2

300$

  • Danışman profesörün onayının alınması
3

600 - 700 $

  • Tez önerisi yazmak(Arap yazar tarafından)
4

1200 - 1800 $

  • Tez önerisi yazmak (İngiliz yazar tarafından)

Hizmete başvuru aşamaları

1

Aşağıdaki formu doldurunuz

2

WhatsApp üzerinden danışmanlarımızdan biriyle iletişime geçiniz

3

Gerekli bilgileri gönderiniz

4

Hizmet ücretini yatırınız

5

Dosya tarafımızdan size yollanacaktır

Bazı öğrencilerimizin görüşleri

Nalan Yusuf Abu-Annab Nalan Yusuf Abu-Annab
Samir Samet Saylan Samir Samet Saylan
Ilayda Saylan Ilayda Saylan