fbpx

Kişisel Beyan Yazımı / Personal Statement

Kişisel beyan yazımı, Kişisel beyan üniversiteye veya bursa başvuruda bulunurken gerekli olan belgelerin ayrılmaz bir parçasıdır. Maddiyatla ve işle alakalı pratik yönlerden bahsetmekten daha çok insanın manevi ve kişisel taraflarını belirlemenin daha gerekli olduğunu ifade eden bir beyan şeklidir. Mutlaka geçmişe atıfta bulunulmalı fakat bu kısa ve öz bir biçimde yapılmalıdır. Bu mektup aracılığıyla öğrenci kişisel hedeflerini ve eğitimden sonraki planlarını belirtmelidir

Kişisel beyan, başvuruda bulunanın kendisi ve ailesi de dahil olmak üzere başkalarına yardım etme hedefini amaçlayan birkaç ibare içermelidir. Genellikle öğrencinin bu yardım ifadeleri toplumun gelişimine katkı sağlayacak şekilde olmalıdır. Aynı şekilde bu kişisel beyan formu geçmiş iş deneyimlerini kısa bir şekilde açıklayabilir. Eğer öğrenci bu tecrübeye sahip değilse, üniversite eğitimi sırasında katıldığı ders dışı faaliyetler ve hobileri hakkında konuşabilir, böylelikle yeni bir topluma uyum sağlama yeteneğini gösterip seçilmesi için kolay bir şekilde ilgili üniversitenin kabul komitesinin dikkatini çekebilir. Başvuru sahibi kabul komitesini, başvuran adaylar içindeki en iyi adayın kendisi olduğuna ikna etmelidir. Bu, yeni bir meydan okumaya başlamaya olan heyecanını, pozitif enerjisini, tutkusunu ve coşkusunu dile getirirken gerçekleşebilir.

Kişisel beyan akademik bir şekilde yazılmalı ve üniversite veya burs veren tarafından önerilen yazım kurallarına uygun olmalıdır. Tekrarlardan, önemsiz veya olumsuz bilgilerden uzak olmalıdır. Mevcut ve gelecekteki hedeflerin net bir sunumunu içermelidir.

Kişisel beyan yazımı

Sevgili öğrencimiz, kabul komitesinin dikkatini çekerek kişisel beyan formunuzu okuması için elinden geleni yapmalısınız çünkü bu beyan, komiteyle yüz yüze olmayan yazılı bir görüşme mesabesindedir. Bu, bursun ya da üniversitenin standartlarına uygun olduğunu ikna etmenin tek yoludur.

Öğrenci bu beyan ile birlikte, beyanı okuyacak kişiye kendisini sanki oradaymış gibi anlatıp tasvir edebilir. Yıllar içinde kişiliğinin ve ilgi alanlarının gelişimini, hayatında karşılaştığı zorluklar ve bunları nasıl aştığını, kendisini etkileyen ve genel olarak hayata bakışını değiştirmeye iten kişi veya durumları anlatabilir. Böylece öğrenci, bölüme veya bursa kabul edilmek için, az önce bahsettiği şeyler ile uzmanlaşmak istediği bölüm arasında mantıklı bir ilişki kurmaya çalışmalıdır.

Kişisel beyan, baştan sona olumlu ve okunması kolay olmalıdır. Başarısızlıklarla ilgili bazı şeylerden birazda olsa bahsetse bile, karşılaştığınız her koşulda başarılı olma ve pes etmeme kararlılığınızı ifade etmelidir.

Kişisel beyan yazımı, Bu nedenle öğrenci kendini en iyi şekilde tanıtmalı, kişiliğinin olumlu yanlarından ve de çalışma ortamını etkili ve üretken hale getirmedeki rolünden bahsetmelidir. Öğrenci dürüst olmalı kendine ait olmayan şeyleri söylememeli ve abartıdan uzak durmalıdır.

Sevgili öğrencimiz, liderlik yeteneğinizden, zor zamanlar veya krizlerle başa çıkma yollarınızdan, zamanı yönetme ve organize etme becerinizden, takım halinde çalışma ve son olarak eleştirel ve analitik düşünme gibi akademik becerilerinizden bahsetmeye çalışmalısınız.

Sevgili öğrencimiz, kişisel beyan yazmak sizi endişelendiriyorsa dert etmeyin çünkü KESAN Eğitim Danışmanlığı Şirketi bu mektubu yüksek profesyonellikle yazmanıza yardımcı olacaktır. Bu tür yazıların öğrenciler için zorlayıcı bir unsur olduğunu biliyoruz çünkü kişinin kendini dengeli ve kibar bir şekilde, kafa karışıklığından veya kibirden uzak bir şekilde tanımlaması ve bunu yazması zordur.

KESAN’nın Görevi:

  • KESAN, batı üniversitelerin kabul mekanizmasını anlayan Kuzey Amerika ve İngiltere'den birden fazla uzman yazar seçmekte benzersizdir.
  • Yazarlarımız her türlü amaç Mektuplarıyla ilgilendikleri için pratik ve akademik geçmişiniz ne olursa olsun sizin amaç mektubunuza uyum sağlayabilirler
  • Aceleniz varsa amaç mektubunuzu kısa sürede teslim edebiliriz
  • Kalite kontrol ekibi, yazarların her öğrencinin amaç mektubunu tam anlamıyla tahsis etmelerini sağlamak için bir dolandırıcılık tarama programı kullanır.
  • CV’niz hislerinizi tam yansıtmıyorsa, öğrenci tamamen ikna olana kadar çok kez yeniden yazılabilir.

Hizmet ücretleri

1

99$

  • Lisans için
2

149$

  • Yüksek lisans için
3

199$

  • Doktora için

Hizmete başvuru aşamaları

1

Aşağıdaki formu doldurunuz

2

WhatsApp üzerinden danışmanlarımızdan biriyle iletişime geçiniz

3

Gerekli bilgileri gönderiniz

4

Hizmet ücretini yatırınız

5

Dosya tarafımızdan size yollanacaktır

Bazı öğrencilerimizin görüşleri

Nalan Yusuf Abu-Annab Nalan Yusuf Abu-Annab
Samir Samet Saylan Samir Samet Saylan
Ilayda Saylan Ilayda Saylan