fbpx

Motivasyon mektubu yazımı / Motivation Letter

Motivasyon mektubu yazmak, Motivasyon mektubu burs almak, yurt dışında bağımsız bir üniversiteye kabul edilmek veya yurt dışında burslu okumak istediğinizde sunulması gereken en önemli belgelerden biridir. Bu mektup, transkript gibi diğer herhangi bir belgeyi gözden geçirmeden önce esas olarak kabul komitesi tarafından okunur. Bu belge, başvuranı tanıtmak için tek fırsattır. Ayrıca, onu değerlendirmek ve kişisel yönlerini tam olarak ortaya çıkarmak için önemlidir. Sevgili okuyucu, bunun neticesinde kabul edilip edilmeyeceğinizi belirleme konusunda mektubunuzun ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

KESAN Eğitim Danışmanlığı Şirketi, bu mektubu yazmanıza yardımcı olur ve böylece burs. yurt dışı bursu ve üniversite başvuruları için kabul oranınızı arttırarak size destek sağlar

Motivasyon mektubu, bu programa aday olarak seçildiğinizde veya bu organizasyona katıldığınızda başarınızı kanıtlayan ikna edici nedenler içermelidir.

Sevgili öğrenciler, önceki deneyimleriniz hakkında yazı yazarken kendinize ait olmayan şeyleri söylemekten kaçınmalısınız çünkü bu tür konuların kişisel görüşmeler sırasında kabul komitesi tarafından açığa çıkarılması çok kolaydır.

Bu mektup, öğrencinin kendisine ve başkalarına fayda sağlama yönündeki arzusunu göstermeli ve başvurusunun kabul edilmesi halinde toplumda ve çevresinde pozitif yönde değişiklik yaratacağını kanıtlamalıdır. Böylelikle bu mektup başvurunuzdaki gerçek amacınızı, hedefinizi ve niyetlerinizi belli eder.

motivasyon mektubu yazmak

motivasyon mektubu yazmak, Motivasyon mektubunun, başvurmayı düşündüğünüz yere göre her seferinde değiştirilmesi gerektiğini belirtmekte fayda vardır. Bu nedenle, kurumun istekleri ve üstlendiği projeler açısından başvurmayı düşündüğünüz kurum için her zaman bir araştırma yapmanız gerekir. Sevgili öğrenciler, bu mektubu yazarken bu bilgileri de uygun bir şekilde eklemeye çalışmalısınız.

Bu mesajın önemi, başvuru sahibinin üslubundaki hassasiyetini yansıtması vesilesiyle yazma ve bilimsel araştırmadaki temel beceri ve yeteneklerinin net bir resmini vermesinde yatar. Bu da araştırma niteliğindeki ana dallara kabul edilmek için en önemli kriterlerden biri olarak kabul edilir.

Motivasyon mektubu yazarken, akademik yazı stilini dikkate alarak ve herhangi bir yazı veya dilbilgisi hatası yapmaktan kaçınarak açık ve spesifik olarak yanıtlanması gereken birçok soru vardır. Bu soruları cevaplarken kullanılan üslup, akıcı ve açık olmanın yanı sıra yazınsal problemlerden uzak olmalıdır.

Motivasyon mektubu, gönüllü çalışmalar ve insani-sosyal gayretlerin belirtilmesi suretiyle başvuru sahibi üzerinde olumlu bir izlenim bırakmada büyük rol oynar. Ayrıca bu mektup, başvuru sahibinin bu programla ilgili deneyimlerini açıklamak, mevcut deneyimlerini geliştirmek ve yenilerini kazanmak için bu alana katılma isteğini vurgulamaktadır. Öğrenci bu motivasyon mektubu sayesinde pratik ve bilimsel katkılarda bulunma konusundaki kararlılığını ve isteğini kapsamlı bir şekilde açıklayabilir. Sevgili öğrenci, programa katılma isteğinizin zaman faktörüne göre değerlendirilmesi nedeniyle ülkenizde öğrendiklerinizi sahada uygulayabilmeniz için öğreniminizi hızlı bir şekilde bitirme isteğinizi motivasyon mektubuna yansıtmanız gerektiğini unutmayınız. Motivasyon mektubu Kesinlikle kendi başına bir amaç değil, sizin hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir araçtır.

Hiç şüphe yok ki motivasyon mektubu zor mektuplardan biridir. Araştırılması ve yazılması uzun zaman alabilir. Özgeçmişten farklıdır ve bu nedenle özgeçmişin tüm ayrıntılarını içermez. Daha çok bu ayrıntıları destekler ve kısaca belirtilmiş olan bilgileri açıklığa kavuşturur. Örneğin, herhangi bir kuruluştaki üyeliğinizden veya katıldığınız herhangi bir organizasyondaki etkin rolünüzden bahsedebilir, böylece liderlik yeteneğinizi ve ayrıcalığınızı vurgulayarak zamanı düzenleme ve bir ekipte çalışma gibi diğer becerilerinizi ifade edebilirsiniz.

motivasyon mektubu yazmak, Bununla birlikte, bazı başvuru sahiplerinin geçmiş iş tecrübeleri yoktur veya düşük not ortalamasına sahiptir. Bu, karşılaştığınız sorunlar arasında yer alıyorsa endişelenmenize gerek yok. Sevgili öğrencimiz, KESAN Eğitim Danışmanlığı geçmişinizden deneyimler aramanıza ve başvurmayı düşündüğünüz kuruma uyacak şekilde bu deneyimlerinizi revize etmenize yardımcı olacaktır. Ek olarak, kendini işine adamış yazarlardan oluşan ekibimiz size zaman, emek ve stresten tasarruf konusunda yardımcı olacaktır.

Sevgili Öğrencimiz, KESAN Eğitim Danışmanlığı Şirketi'nin size bu konuda yardımcı olması için lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldurunuz.

KESAN’nın Görevi:

  • KESAN, batı üniversitelerin kabul mekanizmasını anlayan Kuzey Amerika ve İngiltere'den birden fazla uzman yazar seçmekte benzersizdir.
  • Yazarlarımız her türlü amaç Mektuplarıyla ilgilendikleri için pratik ve akademik geçmişiniz ne olursa olsun sizin amaç mektubunuza uyum sağlayabilirler
  • Aceleniz varsa amaç mektubunuzu kısa sürede teslim edebiliriz
  • Kalite kontrol ekibi, yazarların her öğrencinin amaç mektubunu tam anlamıyla tahsis etmelerini sağlamak için bir dolandırıcılık tarama programı kullanır.
  • CV’niz hislerinizi tam yansıtmıyorsa, öğrenci tamamen ikna olana kadar çok kez yeniden yazılabilir.

Hizmet ücretleri

1

99$

  • Lisans için
2

149$

  • Yüksek lisans için
3

199$

  • Doktora için

Hizmete başvuru aşamaları

1

Aşağıdaki formu doldurunuz

2

WhatsApp üzerinden danışmanlarımızdan biriyle iletişime geçiniz

3

Gerekli bilgileri gönderiniz

4

Hizmet ücretini yatırınız

5

Dosya tarafımızdan size yollanacaktır

Bazı öğrencilerimizin görüşleri

Nalan Yusuf Abu-Annab Nalan Yusuf Abu-Annab
Samir Samet Saylan Samir Samet Saylan
Ilayda Saylan Ilayda Saylan