fbpx

Teşvik mektubu Yazımı / Motivation Letter

Bir motivasyon mektubu yazın. Teşvik mektubu, yurt dışındaki bir üniversiteye kabul edilmek istediğinizde üniversitelere sunulması gereken en önemli belgelerden biridir. Bu tür yazıları yazmak, tecrübesizliklerinin yanı sıra yazma yöntemini bilmemeleri nedeniyle tüm öğrenciler için büyük bir sorun teşkil etmektedir. 

Teşvik mektubu, üniversiteler dışındaki kuruluşlara da çeşitli amaçlar için sunulabilir: kâr amacı gütmeyen kuruluşlarda çalışmak, uluslararası yardım kuruluşlarındaki gönüllü çalışmalara katılmak, şirketlerdeki dahili eğitim kurslarına katılmak, sosyal hizmetler ofislerine başvurmak ve çeşitli burslara başvuruda bulunmak gibi.

Bir motivasyon mektubu yazın .Teşvik mektubu, programa katılma amacınızı ve sizi ilgili makama başvurmaya iten şeyi açıklar. Diğer başvuru sahipleri arasından neden sizin bu eğitimi veya işi hakkettiğiniz konusunda ikna edici açıklamalar içerir. Teşvik mektubunu yazarken, sizi bu organizasyona katılmak için ideal bir aday yapan nedenleri ve katıldığınızda sizin başarılı olmanıza ve gelişmenizde size yardımcı olacak deneyimleri açıklamalısınız.

Yani, bu kuruma dahil olmuş bir kişi olarak ileride ne gibi katkılar ya da başarılar sunabilirsin? Katılmak istediğiniz kuruluşun çalışanları varlığınızdan nasıl yararlanacaklar? Genellikle CV’yi güçlendirmek için tamamlayıcı olarak bir teşvik mektubu eklenir

Bir motivasyon mektubu yazın

Bir motivasyon mektubu yazın .Teşvik mektubu, başvurduğunuz organizasyona katıldığınızda yapmak istediğiniz şeye olan coşkunuzu ve bağlılığınızı gösterir. Ancak teşvik mektubu gelecekteki planlarınıza ve bu planları uygulama vaatlerinize odaklanmalıdır.

KESAN, kişiliğinizi, hedeflerinizi ve arzunuzu tek bir sayfada toplamanın ne kadar zor olduğunu biliyor çünkü bu İngilizceyi sorunsuz ve akıcı bir şekilde kullanma becerisi gerektiriyor.

Dahası, bu tür makaleler, dilbilimsel hatalar içermeksizin pürüzsüz, anlamlı, özlü ve tutarlı fikirlere sahip; karmaşık olmayan bir dilin kullanılmasını şart koşmaktadır. Bu mektup çok önemlidir ve kesinlikle formalite olan bir süreç değildir. Sonuç olarak, bu mektubu bir defadan fazla yazıp kontrol etmek birkaç gün sürebilir. Çünkü kabul edilip edilmeyeceğinizi belirleyen temel şey bu mektup olabilir. Özellikle katılmak istediğiniz kurum çok karmaşık ve kesin kriterler gerektiriyorsa.

Teşvik mektubu, ana dide yazılan bir yazı gibi hatalardan uzak ve akademik bir yapıda olmalıdır. Mektup; giriş, gelişme ve sonuç kısımlarını içermeli ve aynı zamanda akıcı olmalıdır. Buna ek olarak, başvurmak istediğiniz kurumun genellikle yazma konusunda sınırlamaları veya tavsiyeleri olabilir. Bu kurallara uymaya özen göstermelisiniz. Bunları çoğunlukla kurumun kendi web sitesinde listeli bir şekilde bulabilirsiniz. Ancak kurumun web sitesinde bu kurallar veya tavsiyeler yok ise, başvuru sahibi bu kurumun yönelimlerini, faaliyetlerini, projelerini ve ana çıkarlarını araştırmalıdır. Bütün bunlar teşvik mektubu yazmanın temel felsefesi olarak kabul edilir.

Bir motivasyon mektubu yazınSevgili öğrencimiz, başvuru sahibinin bu mektupta cevaplaması beklenen sorular şunlardır: Gelecek planlarınız nelerdir? Bu özel programa başvurmanızın nedenleri nelerdir? Başvurmayı düşündüğünüz programla ilgili sizin ilginç fikirleriniz var mı? Özellikle bu kurumu seçmenize neden olan sebepler nelerdir? Başvurulmak istenen kuruma göre değişebilecek başka sorular da mevcuttur

Değerli Öğrencimiz, KESAN Eğitim Danışmanlığı Şirketi'nin size bu konuda yardımcı olması için lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldurunuz.

KESAN’nın Görevi:

  • KESAN, batı üniversitelerin kabul mekanizmasını anlayan Kuzey Amerika ve İngiltere'den birden fazla uzman yazar seçmekte benzersizdir.
  • Yazarlarımız her türlü amaç Mektuplarıyla ilgilendikleri için pratik ve akademik geçmişiniz ne olursa olsun sizin amaç mektubunuza uyum sağlayabilirler
  • Aceleniz varsa amaç mektubunuzu kısa sürede teslim edebiliriz
  • Kalite kontrol ekibi, yazarların her öğrencinin amaç mektubunu tam anlamıyla tahsis etmelerini sağlamak için bir dolandırıcılık tarama programı kullanır.
  • CV’niz hislerinizi tam yansıtmıyorsa, öğrenci tamamen ikna olana kadar çok kez yeniden yazılabilir.

Hizmet ücretleri

1

19$

  • İş için
2

99$

  • Lisans için
3

149$

  • Yüksek lisans için
4

199$

  • Doktora için

Hizmete başvuru aşamaları

1

Aşağıdaki formu doldurunuz

2

WhatsApp üzerinden danışmanlarımızdan biriyle iletişime geçiniz

3

Gerekli bilgileri gönderiniz

4

Hizmet ücretini yatırınız

5

Dosya tarafımızdan size yollanacaktır

Bazı öğrencilerimizin görüşleri

Nalan Yusuf Abu-Annab Nalan Yusuf Abu-Annab
Samir Samet Saylan Samir Samet Saylan
Ilayda Saylan Ilayda Saylan