fbpx

İstihdam(İ) Mektubu Yazımı / Employment Letter

Bir iş bulmak istediğinizde istihdam mektubu yazmak en önemli ve en zor şeylerden biridir. Bu nedenle; başvuran kişilerin genellikle çok gergin olduğunu görüyoruz. Çünkü aynı iş fırsatlarını arayan birçok deneyimli ve kalifiyeli insanların mevcudiyeti onların bu denli gergin olmasına yol açıyor. Bu mektup aynı zamanda ücretli stajlara başvurmak için de yazılır. KESAN Eğitim Danışmanlığı Şirketi, bu psikolojik gerginliği azaltmak ve işveren ile görüşmeye daha kolay çağrılmanıza yardımcı olmak için size bu istihdam mektubunu yazma konusunda hizmet verecektir.

İlgi çekici bir istihdam mektubu yazmak İnsan Kaynakları Departmanını, aynı pozisyon için başvuran yüzlerce kişinin özgeçmişi arasından sizin CV'nize bakmaya zorlamanın tek yoludur. Böylece hayalinizdeki işe girme şansınızı artacaktır. Başvuru sahipleri genellikle bu mektubu CV’lerini desteklemek üzere özgeçmişleri ile birlikte e-posta yoluyla gönderirler. Bu mektup aracılığıyla başvuru sahibi, kendisinin pratik ve teorik yetkinliği hakkında (çalışma alanı ve kaç yıl tecrübe edindiği de dahil) kısa ve öz bilgi vermiş olur. 

Yazılan bir istihdam mektubu, işveren kuruluşun insan kaynakları departmanını bu şirkette belirli bir pozisyona uygunluğunuz ve yetkinliğiniz konusunda bilgilendirmelidir.

İstihdam mektubu, resmi yazım kurallarına uygun olarak yazılmış olması ve yazım veya dilbilgisi hatalarından arınmış olması da dahil olmak üzere pek çok önemli kurala uygun olarak hazırlanmalıdır.

 Bunun yanı sıra istihdam mektubu, bu işi seçmenizin arkasındaki temel teşviki açıklamak kaydıyla CV'nizdeki kişisel tecrübeleriniz ile başvurulan işin gerektirdiği yetkinlikler arasında bir köprü görevi görmelidir. İstihdam mektubu, ilgisiz ve dikkat dağıtıcı ayrıntılardan kaçınarak, yalnızca ikna edici ve gerekli olan ayrıntıları içermelidir.

Sevgili okuyucumuz, sizin mülakata çağırılmanızı sağlayacak bir istihdam mektubu yazabilmemiz için, ilan veren şirketin, işin niteliğinin, başvuranda bulunması gereken niteliklerin ve işin tanımı hakkında araştırma yapmanız elzemdir. Böylece, başvuru sahibi bu nitelik ve becerilere sahip olduğunu gösteren mesleki ve özel hayatından örnekler hazırlayabilir. Başvuru sahibi, başvuran diğer kişilerin yerine kendisinin bu işe daha uygun olduğunu ispat etmek için bu tür konulara değinmelidir.

Bir istihdam mektubu yazarken, şirket içinde takdirle karşılanacak becerilerinizin somut kanıtlarını sunmalı ve işverenin ihtiyaçlarını karşılayabileceğinizi kanıtlamaya çalışmalısınız. Mesela bunun için başvuru sahibi, bu şirketin ilgisini çekebilecek bazı becerileri edindiği eğitim kurslarından bahsedebilir.

Sevgili okuyucumuz, bu mektubu yazamıyorsanız endişelenmeyiniz çünkü emin ellerdesiniz. KESAN Eğitim Danışmanlığı size bu alanda deneyim sahibi olan çok sayıda yazar sunuyor. Aşağıdaki başvuru formunu doldurursanız size yardımcı olabiliriz.

KESAN’nın Görevi:

 • KESAN, batı üniversitelerin kabul mekanizmasını anlayan Kuzey Amerika ve İngiltere'den birden fazla uzman yazar seçmekte benzersizdir.
 • Yazarlarımız her türlü amaç Mektuplarıyla ilgilendikleri için pratik ve akademik geçmişiniz ne olursa olsun sizin amaç mektubunuza uyum sağlayabilirler
 • Aceleniz varsa amaç mektubunuzu kısa sürede teslim edebiliriz
 • Kalite kontrol ekibi, yazarların her öğrencinin amaç mektubunu tam anlamıyla tahsis etmelerini sağlamak için bir dolandırıcılık tarama programı kullanır.
 • İstihdam mektubunuz hislerinizi tam yansıtmıyorsa, öğrenci tamamen ikna olana kadar çok kez yeniden yazılabilir.

Hizmet ücretleri

1

59$

 • Başlangıç seviyesi
 • 3 seneden az tecrübe sahibi
2

79$

 • Orta seviyesi
 • 3 ila 10 yıl arası tecrübe sahibi
3

199$

 • Uzman seviyesi
 • 10 yıldan fazla tecrübe sahibi

Hizmete başvuru aşamaları

1

Aşağıdaki formu doldurunuz

2

WhatsApp üzerinden danışmanlarımızdan biriyle iletişime geçiniz

3

Gerekli bilgileri gönderiniz

4

Hizmet ücretini yatırınız

5

Dosya tarafımızdan size yollanacaktır

Bazı öğrencilerimizin görüşleri

Nalan Yusuf Abu-Annab Nalan Yusuf Abu-Annab
Samir Samet Saylan Samir Samet Saylan
Ilayda Saylan Ilayda Saylan