fbpx

Kapak Mektubu (Ön Yazı) / Cover Letter

Kapak mektubunun yazılması. Ön yazı CV’nin girişi sayılır. Başvuranı tanıtan kısa bir motivasyon yazısıdır. Bu yazıyla Başvuru sahibinin özgeçmişte belirtilen bilgilerin tutarlılığı ve uygunluğu teyit edilir. Belirli bir üniversiteye veya kâr amacı gütmeyen bir kuruluşa başvurma arzusunun arkasındaki sebebi açığa çıkarır.

Ön yazının CV'nin bir özeti olmadığını, aksine, CV'de tam belirtilmeyen bilgileri tamamlayan bir yazı olduğunu belirtmek gerekir ki bu da ilgili kurumla alakalı olduğu için dosyanıza ek değer katar.  Bu ön yazı, başvuranın geçmiş deneyimlerini, üniversiteye kabul edilme veya kâr amacı gütmeyen bir kuruluşta ücretsiz olarak çalışma arzusunun arkasındaki sebebi ve kişisel becerilerinin bir kısmını vurgulamaktadır. Kısacası ön yazı, katılmak istediğiniz kurum ile aranızda geçen ve yüz yüze olmayan ilk görüşmedir.

Kapak mektubunun yazılması, Üniversiteye veya kâr amacı gütmeyen bir kuruluşa başvuruda bulunan kişi, başvurmak istediği kuruluşun yapısını araştırıp inceledikten sonra ön yazı yazmalıdır. Böylece belirli bir alandaki çabasından dolayı başvuruda bulunduğu kuruluşu takdir edip bu çabanın bir parçası olma arzusunu kanıtlayabilecektir. Başvuruda bulunan kişi ön yazıda, bu kuruluşa katıldığında katacağı değeri ve kendisini seçmenin önemini kısaca açıklamalıdır. Başvuruda bulunulacak kuruluşu araştırmanın, kuruluşun temel çalışmalarındaki anahtar kelimeleri kullanmada ona yardımcı olacağını ve böylece başvuranın kültürünün, kuruluşun kültürüyle uyumluluğunu ve buna olan ilgisini göstereceğini unutmayız.

Kapak mektubunun yazılması

Başvuru sahibi, akademik başarılarını ve geçmiş tecrübelerini göstermek için bu tür mektuplara sayısal değerler de ekleyebilir. Sadece bu da değil, kendisini en iyi şekilde çalışmaya veya öğrenim görmeye motive eden her şeyden bahsedebilir.

Ön yazı, yüzlerce veya binlerce aday arasında rekabet alanı olarak kabul edildiği için dilbilgisi veya imla hatası da dahil herhangi bir yazım hatası içermemeli ayrıca bilgi tekrarından ve bir mevzudan diğer mevzuya olan mantıksız geçişlerden uzak durmalıyız. Ek olarak, Ön yazı, üniversitenin kurallarına ve konuşmada kullanılması gereken maksimum kelime sayısına uyularak yazılmalıdır. Ayrıca kullanılan dilin akıcı olması, manasız kelimeler veya karmaşık cümleler kullanılmaması, anlatım sıkıcı veya zayıf olmasın diye çok sık tekrarlanan kelimelerin kullanımından uzak durulması gerektiğini unutmayalım.

KESAN Eğitim Danışmanlığı Şirketi, tecrübeli akademik yazarları ile ön yazınızı yazmanızda size yardımcı olacaktır. Sevgili öğrencilerimiz İngilizceniz iyi veya akıcı değilse ya da bu tür yazıları profesyonel olarak yazma konusunda yeterli deneyiminiz ve beceriniz yoksa sizin için bir çözüm sunuyoruz .Size bu bilgileri düzeltip görüşmeye çağırılacağınızı garanti eden harika bir ön hitap yazacağız ve görüşmeye sadece hak kazandığınız için değil, en iyi adaylardan biri olduğunuz için çağrılacaksınız.

Değerli Öğrencimiz, KESAN Eğitim Danışmanlığı Şirketi'nin size bu konuda yardımcı olması için lütfen aşağıdaki başvuru formunu doldurunuz.

KESAN’nın Görevi:

 • KESAN, batı üniversitelerin kabul mekanizmasını anlayan Kuzey Amerika ve İngiltere'den birden fazla uzman yazar seçmekte benzersizdir.
 • Yazarlarımız her türlü amaç Mektuplarıyla ilgilendikleri için pratik ve akademik geçmişiniz ne olursa olsun sizin amaç mektubunuza uyum sağlayabilirler
 • Aceleniz varsa amaç mektubunuzu kısa sürede teslim edebiliriz
 • Kalite kontrol ekibi, yazarların her öğrencinin amaç mektubunu tam anlamıyla tahsis etmelerini sağlamak için bir dolandırıcılık tarama programı kullanır.
 • Ön yazınız hislerinizi tam yansıtmıyorsa, öğrenci tamamen ikna olana kadar çok kez yeniden yazılabilir.

Hizmet ücretleri

1

59$

 • Başlangıç seviyesi
 • 3 seneden az tecrübe sahibi
2

79$

 • Orta seviyesi
 • 3 ila 10 yıl arası tecrübe sahibi
3

99$

 • Uzman seviyesi
 • 10 yıldan fazla tecrübe sahibi

Hizmete başvuru aşamaları

1

Aşağıdaki formu doldurunuz

2

WhatsApp üzerinden danışmanlarımızdan biriyle iletişime geçiniz

3

Gerekli bilgileri gönderiniz

4

Hizmet ücretini yatırınız

5

Dosya tarafımızdan size yollanacaktır

Bazı öğrencilerimizin görüşleri

Nalan Yusuf Abu-Annab Nalan Yusuf Abu-Annab
Samir Samet Saylan Samir Samet Saylan
Ilayda Saylan Ilayda Saylan