fbpx

Otobiyografi Yazımı / Autobiography

Kişisel biyografi (C.V) yazmak, Öğrencinin, yurtdışında yüksek lisans veya doktora eğitimi almak için başvururken kişisel bir Otobiyografi yazmasına yardımcı olacak profesyonel bir yazar bulması önemlidir hele ki bu, bir öğrencinin hayatındaki dönüm noktalarından biriyse ve de bilimsel ve ayrıcalıklı bir şekilde yazı yazma konusunda yeterli tecrübeye sahip değilse. Otobiyografi yazarken dikkat edilmesi ve uyulması gereken bazı temel kurallar ve adımlar vardır. Bu kurallar KESAN yazarları tarafından, Otobiyografi yazmanın amacını yerine getiren sanatsal bir eser olarak ortaya konmuştur.

Bu kuralların en önemlileri:

İlk olarak: Otobiyografi için gerekenleri ve son teslim tarihini göz önünde bulundurunuz. Üniversiteler genellikle sizden kendiniz, memleketiniz, sizin şu anda olduğunuz kişi yapan yaşam koşulları hakkında bilgi vermenizi ister. Ayrıca sizden, kişiliğinizin inşa edilmesine neden olan diğer tüm önemli ayrıntılar hakkında açık sözlülükle yazmanızı ister.

İkincisi: Otobiyografi kelimesindeki Oto kelimesi benlik anlamına gelir. Yani üniversitenin sizden talep ettiği şey, okumak istediğiniz akademik programa bağlı kalarak kişisel hayatınız hakkında bilgi vermenizdir.

Üçüncüsü: Otobiyografi yazarken yapılan en yaygın hata, otobiyografiyi hatıralarla karıştırmaktır.

Kişisel biyografi (C.V) yazmak, Otobiyografinin duygusal bir yönü vardır. Bu da kabul görevlisini programa katılmaya uygunluğunuza ikna etmek için şahsi düzeydeki duygusal olaylarınızı açığa çıkarır. Bu nedenle şahsi olaylarınızın hayatınızdaki önemini ve sizin açınızdan olumlu etkileyiciliklerini ifade edebilirsiniz.  Ancak acındırma şeklindeki bir otobiyografi programa katılmanıza yetmez.

Kişisel biyografi (C.V) yazmak

Dördüncüsü: Aynı zamanda önemli konulardan biri, olayların kronolojisine dikkat etmek ve bu olayları gerçek kişiliklerle ilişkilendirmektir. İyi bir otobiyografi, hayatınızın tüm yönlerinin birbiriyle olan koordineli bir karışımını içermelidir.

Beşincisi: Otobiyografi, yazım hatası ve argo içermeyen, düzgün ve doğru bir dil gerektirir.

Böyle bir Otobiyografi yazmak için kendinizi çaresiz hissettiyseniz ve profesyonel bir otobiyografi yazma konusunda yeterli deneyime sahip değilseniz; KESAN Eğitim Danışmanlığı, İngilizce konuşan profesyonel bir akademisyen bulmanıza yardımcı olmak için burada.

KESAN’nın Görevi:

 • KESAN, batı üniversitelerin kabul mekanizmasını anlayan Kuzey Amerika ve İngiltere'den birden fazla uzman yazar seçmekte benzersizdir.
 • Yazarlarımız her türlü amaç Mektuplarıyla ilgilendikleri için pratik ve akademik geçmişiniz ne olursa olsun sizin amaç mektubunuza uyum sağlayabilirler
 • Aceleniz varsa amaç mektubunuzu kısa sürede teslim edebiliriz
 • Kalite kontrol ekibi, yazarların her öğrencinin amaç mektubunu tam anlamıyla tahsis etmelerini sağlamak için bir dolandırıcılık tarama programı kullanır.
 • CV’niz hislerinizi tam yansıtmıyorsa, öğrenci tamamen ikna olana kadar çok kez yeniden yazılabilir.

Hizmet ücretleri

1

59$

 • Başlangıç seviyesi
 • 3 seneden az tecrübe sahibi
2

79$

 • Orta seviyesi
 • 3 ila 10 yıl arası tecrübe sahibi
3

99$

 • Uzman seviyesi
 • 10 yıldan fazla tecrübe sahibi

Hizmete başvuru aşamaları

1

Aşağıdaki formu doldurunuz

2

WhatsApp üzerinden danışmanlarımızdan biriyle iletişime geçiniz

3

Gerekli bilgileri gönderiniz

4

Hizmet ücretini yatırınız

5

Dosya tarafımızdan size yollanacaktır

Bazı öğrencilerimizin görüşleri

Nalan Yusuf Abu-Annab Nalan Yusuf Abu-Annab
Samir Samet Saylan Samir Samet Saylan
Ilayda Saylan Ilayda Saylan